Z Mieleszyna do Rzymu….

wpis w: Strona główna | 0

Mieleszyn 18 stycznia 2018 r.

Jego Świątobliwość

Ojciec Święty Franciszek

Ojcze Święty Franciszku w pierwszych słowach listu chcemy zapewnić Waszą Świątobliwość o naszej modlitwie za Ciebie Ojcze. Czynimy to bardzo często podczas nabożeństw oraz Eucharystii odprawianych w naszej małej parafii – liczącej 780 wiernych – św. Marii Magdaleny w Mieleszynie, w diecezji kaliskiej. Często wsłuchujemy się Ojcze Święty w Twoje nauczanie i staramy się nim kierować w codziennym życiu.

Roraty w roku 2017 przeżywaliśmy ze Św. Józefem, który otrzymał od Boga największe Skarby strzegąc Ich wiernie. Duchowymi owocami naszego czuwania są między innymi załączone listy dzieci z naszej parafii, które kierujemy do Ciebie Ojcze Franciszku. Za każdym z tych listów jest jedno dziecko, jego historia, miłość do Ciebie.

19 maja 2018 r. jako parafia udamy się do naszego Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, gdzie będziemy także modlić się za Ciebie Ojcze, dziękując za Nadzwyczajny Rok św. Józefa w naszej diecezji, za otrzymane łaski. Obiecujemy także modlitwę w tych intencjach Ojcze Franciszku, które nam wskazałeś: za kapłanów, zakonników, o powołania, za rodziny.

Ojcze Święty, jeśli ten list osobiście dotrze do ciebie to prosimy o Twoje błogosławieństwo dla naszej parafii, naszej małej Ojczyzny – Mieleszyna. Nie wiemy co nas czeka. Chcemy budować żywy Kościół ale także dbać o ten budynek wzniesiony przez naszych przodków. Ufamy, że z pomocą naszego patrona Św. Józefa i Twoim Ojcowskim błogosławieństwem podołamy tym wyzwaniom.

Zapewniając o naszej modlitwie i pamięci Ojcze Franciszku, życzymy Tobie, aby dobry Bóg, który Cię wybrał do wykonywania posługi następcy Św. Piotra błogosławił Tobie każdego dnia, obdarzał potrzebnymi łaskami w całym 2018 roku.

Parafianie z Mieleszyna