wpis w: Strona główna | 0

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Wielkiego Postu

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na inwestycje. Zebrano kwotę 2256 zł i 50 gr., które wpłaciłem na konto parafialne.

1. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni osobom: Justynie Smogur, Bogusławie Ochockiej, Edycie Pazek.

1. Bóg zapłać p. kościelnemu z żoną za obcięcie lip oraz p. Dariuszowi Ochockiemu za pomoc i użyczenie sprzętu do porządkowania terenu.

1. Dziękuję p. Andrzejowi Ochockiemu za naprawienie opierzenia zniszczonego podczas wiatrów.

1. Dziękuję kolejnym trzem rodzinom za ofiary na prace prowadzone w parafii.

1. W tym tygodniu na halę do Wieruszowa zapraszam do gry w piłkę siatkową.

1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Zapraszam parafian, gości  do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki Wielkiego Postu o godz. 1700, a po niej zaraz Msza św. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1500, a następnie Msza św.

1. Proszę, aby w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzili ministranci z naszej parafii.

1. We wtorek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 17 i 1730.

1. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św.

1. Do puszki przy wyjściu ze świątyni możemy składać ofiary pieniężne na kwiaty do Grobu Pańskiego.

1. Zapraszam w sobotę na godz. 11 grupę pp. Piotra Pazka i Tomasza Cichego do pomocy w pracach porządkowych przy kościele. Proszę zabrać ze sobą narzędzia.

1. W czasie pokutnym, którym jest Wielki Post przywiązujemy szczególną wagę do modlitwy, jałmużny i postu oraz związanych z tą postawą ducha różnego rodzaju umartwień. W tym czasie szczególniej powinniśmy wspierać potrzebujących. Zapraszam do włączenia się w różne akcje dobroczynne m. in: w przekazanie 1% na Caritas naszej diecezji, skarbonkę wielkopostną.

1. II niedziela Wielkiego Postu zwana Ad Gentes tradycyjnie jest dniem pomocy misjonarzom pracującym na misjach. Stąd przed Kościołem są zbierane ofiary do puszek na ten cel. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

1. W par. Bolesławiec trwa kurs przedmałżeński.

1. Wszystkim parafianom, gościom życzę Bożej opieki w nowym tygodniu.